Facebook

O nas

O nas

Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” powstało dla NIEGO i przez NIEGO – małego Wojownika Oliwierka, który w wieku 4 lat przegrał ciężką walkę o życie z nowotworem neuroblastomą.  Wewnętrzny bunt przeciwko niesprawiedliwości wydarzeń sprawił, że ogrom doświadczeń podczas tej nierównej walki należałoby jak najefektywniej wykorzystać w walce o tych najmniejszych pacjentów z oddziałów onkologicznych. Koniec walki Olusia zapoczątkował walkę o inne małe istnienia. Świadomość, że większość z kolegów i koleżanek Oliwierka z oddziału miałoby większe szanse wyleczenia, gdyby trafiły tam wcześniej, zainicjowała działania na rzecz profilaktyki walki z nowotworami, między innymi współpracę z Fundajcą Ronalda McDonalda, czy też DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych). W końcu zrodził się  pomysł stworzenia Stowarzyszenia, które swoim działaniem objęłoby  pomoc na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Tak też się stało. Od września 2014 roku Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” zaczęło prężnie działać . Celem Stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy o chorobach nowotworowych wieku dziecięcego i jakże ważnej profilaktyce, zwiększanie zainteresowania władz legislacyjnych oraz administracji rządowej i samorządowej problemami dzieci chorych na nowotwory oraz ich rodzin.

 

Swoja działalnością chcemy również przywracać uśmiech na twarzach małych Wojowników, gdzie oddział onkologiczny stał się ich drugim domem, a marzenia o byciu takim samym, jak zdrowe dzieci, jest największym marzeniem.

 

Obecnie prowadzimy ogólnopolską akcję „WŁOSEM W RAKA”, która ma na celu zbiórkę włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii i zabiegach operacyjnych. 


MOŻNA NAS WESPRZEĆ  z czego dochód w całości przekazujemy na sfinansowanie produkcji peruk .
Każda wpłata jest na wagę "włosa" bez środków finansowych nie jesteśmy w stanie wyprodukować peruk na które czekają dzieciaczki   !
KONTO mBank S.A
33 1140 2017 0000 4402 1308 3997

PARTNERZY