Facebook

NIEboRAK w akcji WŁOSEM w RAKA

NIEboRAK w akcji WŁOSEM w RAKA

To szczególna akcja Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI którą kierujemy do WSZYSTKICH  tych małych i tych dużych.Zastanawiamy się co można zrobić dobrego dla drugiego człowieka otóż DUŻO - oddając włosy przyczyniamy się do uśmiechu i dobrego samopoczucia dzieci zmagających się z chorobą nowotworową to dla nich i na nich nasze Stowarzyszenie skupia się najmocniej.Każdy z nas zapewne domyśla się jak dużym przeżyciem w trakcie leczenia chemią jest utrata włosów, dla tych najmłodszych  pięknych księżniczek to duża trauma i właśnie dla tych dzieci i o tych dzieciach nie możemy zapominać ,one też marzą  ,one też czują i też chcą być PIĘKNE.

 

W ramach naszej akcji WŁOSEM w RAKA zaangażowało się mnóstwo osób od dzieci po dorosłych którzy swoim pięknym sercem przysyłają nam swoje włosy z których powstają piękne peruki z naturalnego włosa dobrane na indywidualne zamówienie( wymiary głowy, kolor ,fason) pod każde zgłoszone do naszego Stowarzyszenia dziecko po chemioterapii. Każda zainteresowana otrzymaniem peruki osoba w tym przypadku dziecko otrzyma od nas ją bezpłatnie.Ładna i dobrze dobrana peruka motywuje i daje zdecydowanie dużo więcej pewności w przejściu przez  chorobę.Angażujemy również Salony fryzjerskie z całej Polski jak i z zagranicy ,zachęcamy aby zgłaszały się do nas te które chciałyby podjąć z nami współpracę w ramach Akcji WŁOSEM w RAKA ścinając tym samym bezpłatnie dawce włosa .Każdy Salon otrzymuje od nas Certyfikat współpracy, oraz materiały niezbędne przy akcji (woreczki, gumeczki ,podziękowania oraz 1 koszulkę na  Salon po podaniu rozmiaru), a każdy Dawca - Podziękowania.Każdy indywidualnie może wziąć udział w naszej akcji należy ściąć włosy według niżej zamieszczonych wskazówek w wybranym przez siebie Salonie (odpłatnie) lub w Salonie współpracującym ze Stowarzyszeniem (nieodpłatnie)  i wysłać je na adres Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI.
 

Instrukcja ścięcia włosów:

Minimalna długość włosów, które można przekazać NIEboRAKOWI to 30 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania odżywki, nie mieszając końca włosów z nasadą.

 1. Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
 2. Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
 3. Ucinamy około 2 cm powyżej  gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
 4. Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy)
 5. Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada"
 6. Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.
   

  Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI
  ul.Kordeckiego 11/5
  48-300 Nysa
  tel.608 188 924 Ewa Ozga


Jesteśmy również na facebooku 

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Mówimy-NIEboRAKOWI/892321074115425

MOŻNA NAS WESPRZEĆ  z czego dochód w całości przekazujemy na sfinansowanie produkcji peruk .
Każda wpłata jest na wagę "włosa" bez środków finansowych nie jesteśmy w stanie wyprodukować peruk na które czekają dzieciaczki   !
KONTO mBank S.A
33 1140 2017 0000 4402 1308 3997
 

PARTNERZY